Od jutra na diecie warzywno-owocowej

Izka
Site Admin

Od jutra na diecie warzywno-owocowej

Postautor: Izka » ndz lis 04, 2012 7:22 pm

Postanowiłam od jutra przejść na dietę warzywno-owocową. Z decyzją zmagałam się już dłuższy czas.
Zawsze stało coś na przeszkodzie... zawsze znajdowałam milion powodów przeciw :-)
... a to wizyta u znajomych, a to wątpliwości jak poradzę sobie w pracy z uczuciem głodu i efektami ubocznymi, jakie mogą pojawić się w czasie stosowanej kuracji.

Aż w końcu zrozumiałam, że nigdy nie będzie odpowiedniego momentu - a więc od jutra zaczynam i nie ma wymówek.
Będę starać się na bieżąco prowadzić dzienniczek opisujący przebieg diety, jestem bardzo ciekawa efektów, a przede wszystkim reakcji mojego organizmu na nowe zmiany w odżywianiu.

Cel:
1. oczyszczenie organizmu
2. poprawa cery, wzmocnienie włosów
3. poprawa samopoczucia, regeneracja sił witalnych
4. i ... :|
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

Izka
Site Admin

Re: Od jutra na diecie warzywno-owocowej

Postautor: Izka » pn lis 05, 2012 6:42 pm

Pierwszy dzień już praktycznie za mną - nie było tak źle :-)

Dzień zaczęłam od szklanki wody.
09:00 A na śniadanko same pyszności zakwas buraczany, surówki (dużo chrzanu i czosnku) eh ten zapach - zniewalający :-)
... i na koniec kiwi
13:00 Obiad: kompot, barszczyk, surówki, cukinia gotowana i mandarynka
17:00 Kolacja: sok, surówki, sałatka owocowa, jabłko, mus jabłkowy

Przez cały dzień piłam herbatki ziołowe i wodę mineralną niegazowaną ( w sumie około 1,5 litra)
SAMOPOCZUCIE: nie odczuwałam głodu, od godz. 16:00 dopadł mnie rozpierający ból głowy, w tej chwili jest słabszy, ale czuję się zmęczona i troszkę senna. Możliwe, że złe samopoczucie związane jest z pogodą panującą za oknem - jest szaro, buro jesiennie brrr
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » wt lis 06, 2012 6:50 pm

2 dzień na diecie :-)

Mój jadłospis:
08:00 ŚNIADANIE woda 250ml, mus jabłkowy, surówka
12:30 OBIAD sok 500ml (marchew, jabłko, seler, burak, pietruszka), gotowana marchew
17:00 KOLACJA sok, surówka, pieczone jabłko
herbatka szałwiowa, rumiankowa
19:00 jabłko
herbatka pokrzywowa, szałwiowa
22:00 surówka I (ogórek kiszony, cukinia, jabłko, zioła) surówka II (jabłko, sałata pekińska, kiwi)
23:00 sok

AKTYWNOŚĆ RUCHOWA: gimnastyka ruchowa czas:40 min., godz.:15:00
SAMOPOCZUCIE: czuję się dobrze, nie odczuwam głodu, ok. godz. 18:00 znów pojawił się ból głowy jednak o mniejszym nasileniu niż wczoraj.
CIŚNIENIE: 96/68

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » śr lis 07, 2012 8:46 pm

3 dzień na diecie :-)

Mój jadłospis:
09:00 ŚNIADANIE woda 250ml, surówka (jabłko, sałata pekińska, kiwi)
10:00 sok 750 ml (seler, pietruszka, jabłko)
12:30 OBIAD sok 250 ml (seler, pietruszka, jabłko), gotowana marchew, burak, pietruszka
17:00 KOLACJA sok, surówka I(papryka, jabłko, kalarepa), surówka II (czerwona kapusta, jabłko)
herbatka pokrzywowa
20:00 surówka I(papryka, jabłko, kalarepa)
20:30 jabłko
herbatka pokrzywowa
23:00 sok (seler, pietruszka, jabłko)

AKTYWNOŚĆ RUCHOWA: gimnastyka ruchowa czas:40 min., godz.:15:00
SAMOPOCZUCIE: czuję się dobrze, nie odczuwam głodu, od godz. 18:00 ból głowy
CIŚNIENIE: 96/64

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » sob lis 10, 2012 12:47 pm

4,5,6 dzień na diecie
SAMOPOCZUCIE: czuję się dobrze, nie odczuwam głodu, od godz. 18:00 lekki ból głowy.
CIŚNIENIE: bez zmian
AKTYWNOŚĆ RUCHOWA: bez zmian
W 5-tym dniu ok. 19:00 - ból łydek

Przypadkiem znalazłam bardzo fajny filmik odnośnie głodówki, podaje link do strony:
glodowka.info.pl/kuracje/filmy-video.html

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » śr lis 14, 2012 7:46 pm

10 dzień na diecie
SAMOPOCZUCIE: czuję się dobrze, rano wstaje rano przed budzikiem :-) nie odczuwam głodu, od 6 dnia bez bólu głowy
CIŚNIENIE: bez zmian
AKTYWNOŚĆ RUCHOWA: dodatkowo rower, długie spacery

Podaje przepis na pyszne surówki:
1. jabłko+biała kapusta+kiwi
2. biała rzepa+jabłko+żurawina

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » sob gru 29, 2012 9:29 pm

Podsumowanie 12-dniowej diety warzywno-owocowej :-)

Waga: 2 kg mniej
Samopoczucie: bardzo dobre, rzeczywiście podczas stosowania diety nie odczuwałam zmęczenia, miałam więcej energii, czułam się lekko i świeżo. Zaznaczam, że moje codzienne odżywianie oparte jest na owocach i warzywach. Zawsze staram się jeść zdrowo oraz dostarczać wszystkich składników odżywczych jakich potrzebuje mój organizm NA CO DZIEŃ.
Dlatego też mój ubytek wagi nie był tak znaczący oraz nie zauważyłam większych zmian w moim organizmie.

Zdecydowanie większa utrata wagi występuje u osób mających problem z otyłością, zgodnie z zasadą: im większa nadwaga tym szybszy ubytek masy ciała. Osoby prowadzące niezdrowy styl życia, jedzące na co dzień przetworzona kaloryczną żywność, unikające warzyw i owoców obserwują znaczny "bunt" ze strony układu pokarmowego w postaci wzdęć, biegunek, bólów głowy, nudności itp. Układ pokarmowym po prostu broni się przed nowym sposobem odżywiania, a usuwanie toksyn, jakie zachodzi pod wpływem stosowania diety warzywno-owocowej powoduje szereg niekorzystnych dolegliwości, które na szczęście są chwilowe i w miarę przebiegu procesu oczyszczania samoistnie zanikają.

Najważniejsze jest jednak jak będzie wyglądać nasze odżywianie po skończonej diecie. Czy wrócimy do starych nawyków żywieniowych? JEŚLI TAK, to cały nasz trud okaże się na marne. A nasze oczyszczanie nie będzie miało najmniejszego sensu.
Z diety warzywno-owocowej wychodzimy tak długo, jak długo trwała sama dieta. W moim przypadku 12 dni. Po których przechodzimy za zdrowe żywienie. ŻEGNAJCIE więc czekoladki, chipsy, fast foody ...

malwi22

Postautor: malwi22 » sob wrz 05, 2015 5:19 pm

Trochę mnie przeraża ilość kalorii na tej diecie. Będąc bardzo aktywna nie mogłabym ich jeść tak mało!

Wróć do „Dieta warzywno-owocowa dr. Ewy Dąbrowskiej”