Ile kalorii ma to co jemy?

figurantka

Ile kalorii ma to co jemy?

Postautor: figurantka » śr paź 29, 2014 1:28 pm

Nie wiem czy dobrze trafiłam z tematem ale mam nadzieje, że tak. Ewentualnie zostanie on przeniesiony :) Otóż szukam źródeł a konkretnie stron, gdzie można obliczać ile kalorii ma jakieś danie, czyli przykładowo jem na obiad ryż, kalafiora o danej wadzę i kawałek fileta i chciałabym sprawdzić jaka może być przypuszczalnie łączna liczba kalorii w tych produktach, takich stron, a konkretnie podobnych tego typu jest mnóstwo, przykładowo znalazłam coś tutaj: www.biomedical.pl/dieta/zobacz-ile-kalorii-ma-to-co-jesz-385.html ale bardziej interesuje mnie coś takiego, gdzie będzie na przykład kalkulator, będzie można wybrać z listy produktów, dodać i zobaczyć wyniki - znacie takie strony może???

Izka
Site Admin

Re: Ile kalorii ma to co jemy?

Postautor: Izka » śr paź 29, 2014 4:06 pm

Polecam program twój dietetyk 1.0.3 :-)
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

Mariolka

Postautor: Mariolka » czw paź 30, 2014 12:09 pm

Pierwszy raz słyszę o tym programie. Czy na prawdę można w nim obliczyć kalorie wszystkich dań jakie zrobię??

Asteriusz

Postautor: Asteriusz » czw paź 30, 2014 3:48 pm

Nie należy drobiazgowo liczyć wszelkich kalorii, to nie jest zdrowa dieta - nie jest ważna same liczenia, tylko kaloryczność potrawy, ale jej składniki. Czekolada może wydać się pustymi kaloriami, ale jest bogata w magnez i inne mikroelementy. Wytłumaczył mi to wszystko lekarz przez internet, pod telemedi.co, do czego zachęcam wszystkich.

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » czw paź 30, 2014 8:23 pm

Mariola, tak tylko musisz wiedzieć jakich składników i w jakiej ilości użyłaś w danym daniu :-)

Oczywiście Asteriusz masz rację, ale gdy chcemy np. schudnąć, a nie zapisujemy spożywanych kalorii nie mamy kontroli nad tym co jemy i możemy łatwo przekroczyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. A w takim wypadku nasz trud będzie daremny, a co gorsze wskazówka wagi może skoczyć do góry :-)

W odchudzaniu, jak i w zdrowej diecie czekolada nie jest zakazana, tylko musimy pamiętać o dodatkowych kaloriach, które dostarczamy naszemu organizmowi. I albo je spalamy poprzez ruch, albo ograniczmy kalorycznie np. kolację.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

oksanabuk

Postautor: oksanabuk » czw lis 13, 2014 2:42 pm

Ja nie liczę kalorii tylko jem, to co jest zdrowe, owoce warzywa, ryby, jogurty.

Zofija

Postautor: Zofija » pt lis 21, 2014 1:11 pm

Ja też raczej staram się jeść zdrowo. Nie mam czasu na liczenie kalorii, a już na pewno na ważenie dań.

sakiewkamarek

Postautor: sakiewkamarek » pn sty 05, 2015 1:45 pm

Nie na moją cierpliwość takie liczenie kalorii :) Trzeba by mieć jeszcze taką wagę jakąś malutką, która odmierzy tez 30 gram płatków np. :)
Ja od nowego roku w ramach postanowień zacząłem biegać i planuję jakąś dietę. Szczerze mówiąc nie jestem jednak typem, który pilnuje takich spraw jak ilości, waga, kalorie itp. Nie mam też zbytnio czasu, aby takie posiłki wcześniej przygotować, zapakować, zrobić zakupy itp. Stąd moje pytanie. Może są jakieś osoby, które korzystały z usług firmy cateringowej? Wydaje się, że to fajna sprawa, bo wg tego co jest napisane na stronie, którą znalazłem w Internecie, posiłki przygotowywane są przez dietetyka, wybiera się ile kcal mają mieć itp. Myślicie, że warto (pomijając cenę) skorzystać z czegoś takiego? Będę wdzięczny za Wasze uwagi i porady!

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » sob sty 10, 2015 11:39 am

myślę, że jest to super alternatywa dla osób zapracowany. Przygotowywanie posiłków o określonej kaloryczności, przynajmniej na początku jest dość pracochłonne. Jednak musimy tutaj zainwestować więcej pieniążków, a nie każdego na to stać. Napisz czy się zdecydowałeś na takie rozwiązanie i jak to wyglądało w praktyce?

Nakeols

Postautor: Nakeols » pt lis 20, 2015 8:39 am

Ja ze swojej strony proponuję włączyć do diety zdrowe produkty bezglutenowe sklepówinternetowych które je oferują jest mnóstwo :) Pewnie jak kupuje się więcej za jednym razem to jakies rabaty są, przesyłka 1-2 dni i jest u nas więc uważam że warto :)

Wróć do „Diety produktowe”