Czego nie można jeść w ciąży?

Wszystkie pytania związane z prawidłowym odżywianiem w ciąży. Co jeść i w jakich ilościach, aby maluszek rozwijał się prawidłowo, a przyszła mama miała dużo energii na co dzień.
Izka
Site Admin

Czego nie można jeść w ciąży?

Postautor: Izka » czw paź 30, 2014 9:22 pm

Dziewczyny piszcie czego nie można kategorycznie jeść w ciąży, aby nie zaszkodzić swojemu maluszkowi.

Do produktów TOP należą:

-alkohol (zaburzenia rozwoju)
-mocna kawa, herbata
-surowe mięso (zakażenie toksoplazmozą)
-surowe owoce morza (zakażenie bakteriami)
-surowe jaja (zagrożenie salmonellą)
-wątróbka (ze względu na dużą zawartość witaminy A (w formie retinolu) - w dużym stężeniu może być toksyczna dla maluszka)
-orzeszki ziemne (mogą w przyszłości spowodować alergię u dziecka)
-ser pleśniowy (mogą zwierać bakterie wywołujące listeriozą - zagrożenie przedwczesnym porodem, uszkodzenia neurologiczne)
-mleko niepasteryzowana (np.ser feta, camembert, oscypki) - zagrożenie listeriozą
-herbatka z liści malin (może wywołać przedwczesny poród)
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

Betita

Re: Czego nie można jeść w ciąży?

Postautor: Betita » czw paź 30, 2014 9:29 pm

Ja jeszcze słyszałam, że nie można zjadać wędzonych mięs i wędlin, gdyż zawierają rakotwórcze nitrozoaminy.
A poza tym mają sporo soli, więc zatrzymują wodę w organizmie.

fanka14

Postautor: fanka14 » pt paź 31, 2014 2:50 pm

oj ale tych zakazów, a z niektórych człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy ehh
Na pewno warto dobrze myć warzywa i owoce przed jedzeniem, bo można zarazić się toksoplazmozą.

kiss765

Postautor: kiss765 » pn gru 29, 2014 1:16 pm

Ja z kolei słyszałam, że nie można jeść słodkiego. Co prawda nie wpływa to negatywnie na rozwój płodu, ale źle wpływa na samopoczucie matki.

Betita

Postautor: Betita » wt gru 30, 2014 12:42 pm

Jeśli weźmiemy pod uwagę konserwanty, barwniki zawarte w większości słodyczy z długo datą ważnością, to z pewnością niekorzystnie odbije się to na naszym dzidziusiu.

W chipsach na przykład znajdują się szkodliwe tłuszcze trans i o ile zjemy je raz na jakiś czas nic się nie stanie, to zjadane codziennie będą mieć niekorzystne skutki dla naszego organizmu.
Duża zawartość soli (zawarta w chipsach) sprzyja nadciśnieniu, a także zatrzymuje wodę w organizmie, co skutkuje w efekcie obrzękami u matki. Tłuszcze trans wpływają również na zaburzenie rozwoju płodowego maluszka i mogą wywołać m.in niską masą urodzeniową. W przyszłości dzieciaczek może może mieć problemy z chorobami metabolicznymi tj. otyłość, nadciśnienie, czy cukrzyca.
Więc podsumowując, kolejnym zakazanym produktem na liście są szkodliwe tłuszcze trans, które nie tylko zawarte są w chipsach, ale także w margarynie, frytkach, czy słodyczach.

Ja będą w ciąży starałam się zdrowo odżywiać i wykluczyć z jadłospisu szkodliwe produkty. W końcu ciąża trwa tylko 40 tygodni :-), a zdrowie mojego szkraba jest najważniejsze.

Tamarasz

Postautor: Tamarasz » śr lut 11, 2015 7:57 pm

Najlepiej pytać lekarza. Wszystko zależy od stanu ciąży. Bo ja np mam zakaz jedzenia surowych owoców i warzyw.Wszystko muszę gotować.

Izka
Site Admin

Postautor: Izka » czw lut 12, 2015 10:39 am

A z jakiego powodu masz zakaz jedzenia surowych owoców i warzyw? Masz jakieś problemy zdrowotne?
- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika.
- Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Paulo Coelho - Zapraszam na moją stronę http://www.skuteczneodzywianie.pl/

karola25

Postautor: karola25 » pn kwie 13, 2015 3:08 pm

dorzucę jeszcze kilka produktów od siebie które powinnyśmy wyłączyć ze swojego menu na 9 miesięcy!

Sól
Surowe jajka
Sery pleśniowe i brie
Kolorowe napoje gazowane
Alkohol
Befsztyk i tatar
Orzeszki ziemne
Mocna kawa
Kolorowe ciastka z cukierni
Nieznane zioła

JuliaPaw

Postautor: JuliaPaw » śr mar 09, 2016 1:23 pm

Wykluczyłyście prawie wszystko co lubię jeść ;)
Słyszałam, ze można max 2 bardzo słabe kawy dziennie wypić....
Muszę ograniczyć też ser żółty bo za dużo go spożywam a za mało warzyw...

Niki44

Postautor: Niki44 » wt sie 23, 2016 1:16 pm

Nie piję kawy, herbaty ani alkoholu. Czy jakiś już tam % mam za sobą :D Lista dość długa.. Ale jasne, warto się tego trzymać dla dobra naszego maluszka!
Rób to, w czym czujesz się dobrze :!:

Wróć do „Dieta w ciąży”