Na czym polega?

fanka14

Na czym polega?

Postautor: fanka14 » sob sie 04, 2012 9:38 am

W internecie znalazłam takie wiadomości na temat diety warzywno-owocowej:

Dietę można stosować od 1 do 6 tygodni.

Warzywa dozwolone:
marchew, seler, pietruszka, chrzan, burak, rzodkiew, rzepa, sałata, seler naciowy, zielona pietruszka, rzeżucha, koper, zioła, cebula, por, czosnek, papryka, pomidor, wszelkie odmiany kapusty, kalafior, kalarepa, dynia, kabaczek, cukinia, ogórki.

Owoce dozwolone:
jabłka, cytryny, grapefruity

Warzywa i owoce można spożywać w postaci:
a/soku z warzyw i owoców
b/surówek warzywnych, surowych zup warzywnych
c/warzyw gotowanych,duszonych,zup
d/warzyw kiszonych
e/wywarów z ziół, warzyw, owoców

Ilość warzyw i owoców - dowolna
W czasie diety NIE NALEŻY spożywać zbóż, orzechów, ziemniaków, strączkowych, chleba, mleka, oleju, mięsa ani słodkich owoców. Są zbyt odżywcze, hamują utratę wagi. NIE PIĆ mocnej kawy, herbaty, alkoholu ani palić papierosów.

Słyszałam wiele fajnych opinii na jej temat, nie tylko można stracić zbędne kilogramy, ale także wyleczyć się z wielu dolegliwości i chorób. Polecam do przeczytania: Oczyszczanie organizmu z toksyn z dietą warzywno owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

elen44

Re: Na czym polega?

Postautor: elen44 » sob paź 13, 2012 3:49 pm

i najważniejsze - należny podczas stosowanej diety jeść dużo czosnku, chrzanu, pić sok z kapusty i ogórków. Poprawi to naszą florę bakteryjną i zapobiegnie zaparciom, które są dość częstym problemem :-)

Saszka

Postautor: Saszka » ndz lis 23, 2014 6:37 pm

Nie wiem czy dałbym radę wytrzymać bez mięsa. Może spróbuję chociaż 1 miesiąc. Jakie Wy macie doświadczenia?
----------------------------

Klara

Postautor: Klara » śr maja 06, 2015 12:19 pm

Ja stosowałam tą dietę 2 razy po 42 dni. Tzw post Daniela. Jeden raz jesienią a drugi wiosną. Schudłam za pierwszym razem 6 kg. Za drugim razem również 6 i do tego pozbyłam się wczesniejszych bólów stawów. Polecam.

malinahalina

Postautor: malinahalina » pt sty 13, 2017 1:17 pm

Ja jestem na diecie wegetarianskiej od 10 lat, na weganskiej o jakis 4 lat.
Mam 167cm wzrostu i od 4 lat ta sama wage 52 kg
Od 4 lat nie choruje, nie miewam kataru, bółu gardła.
Jedyne co mnie czasem pobolewa to glowa ale w moim przypadku wynika to z odwodnienia i moj bol glowy przypomina mi o uzupelnieniu wody.
Zastanawiam sie nad ta dieta dr dabrowskiej na wiosne by czyc sie jeszcze lepiej.

Wróć do „Dieta warzywno-owocowa dr. Ewy Dąbrowskiej”