Nadciśnienie, a dieta?

elen44

Nadciśnienie, a dieta?

Postautor: elen44 » sob paź 13, 2012 3:54 pm

Czy komuś w was pomogła dieta warzywno-owocowa w przypadku nadciśnienia. Podobna daje bardzo dobre efekty.

fanka14

Re: Nadciśnienie, a dieta?

Postautor: fanka14 » pt paź 31, 2014 2:55 pm

Sama nie zaobserwował na sobie (bo nigdy nie miałam problemu z nadciśnieniem), ale będą niedawno w ośrodku z dietą warzywno owocową widziałam niesamowite efekty jej stosowania. Głównie właśnie normowało się ciśnienie. Zresztą jakby tak pomyśleć, to nic dziwnego. Większość warzyw wpływa na regulację ciśnienia (szczególnie buraki), a do tego dochodzi jeszcze rygorystyczna dieta (same owoce i warzywa) i efekty są.

Mnie bardziej zastanawia, czy taki efekt jest długotrwały? Czy wszytko wraca do poprzedniego stanu wraz z przerwaniem diety?

Asteriusz

Postautor: Asteriusz » pn lis 03, 2014 2:35 pm

Wydaje mi się, że powinna następować stała poprawa, o ile oczywiście po zakończeniu diety nie rzucimy się na schabowego z frytkami.

malinahalina

Postautor: malinahalina » pt sty 13, 2017 1:20 pm

NIe wiem czy to aktualne ale moj tata mial problem z nadcisnieniam, gdzies sobie wyczytal zeby pic szklanke dziennie kiszonego (w domu robionego czarwonego barszczu skl buraki plus czosnek) i robil to codziennie i juz go ten problem nie dotyczy wiec moze warto sprobowac:)

Wróć do „Dieta warzywno-owocowa dr. Ewy Dąbrowskiej”