Obwisłe ramiona

jaga77

Obwisłe ramiona

Postautor: jaga77 » pn maja 08, 2017 11:51 am

Czesc. Mam tzw motylki, ogólnie jestem w miare szczupła ale ramiona przydałoby mi sie troche ujędrnic. Niewiem jak bo przecież nie bedę sztangi podnosić, chyba bym się przekręciła. Pamietam ze szkoły że w ramach rozgrzewki robiło się kołowanie z dłońmi opartymi na ramionach ale to przecież nie wystarczy. Całkowicie nie mam pomysłu na ćwiczenia. Doradzicie cos? :>

gabka098

Re: Obwisłe ramiona

Postautor: gabka098 » wt maja 09, 2017 7:53 am

Motylki? u mnie to są PELIKANY haha :D jak u starej baby normalnie! podpinam sie obiema rękami i nogami pod to pytanie i czekam na propozycje ^^

Ania_ABCfitness

Postautor: Ania_ABCfitness » śr maja 10, 2017 9:05 am

Witam! To dość powszechny problem, ale bez obaw – można sobie z nim poradzić :) Trzeba zaangażować zwiotczałe mięśnie, żeby na nowo nadać im sprężystość. Proponuję zaopatrzyć się w hantle, najlepiej regulowane, które łatwo można dopasować do aktualnych możliwości i potrzeb. Hantelki należy podnosić w pozycji stojącej bądź siedzącej mniej więcej do linii barków. Szczegółowy opis ćwiczeń w zależności od celu znajdziecie na naszym blogu: http://www.abcfitness.pl/cwiczenia-z-hantlami-ba32. W naszym sklepie możecie też zakupić hantle bitumiczne lub żeliwne, a także hantelki fitness, które dobrze sprawdzają się w pierwszej fazie treningu. Pytania? Z przyjemnością coś doradzę :)
Ekspert sklepu ABCfitness
http://www.abcfitness.pl

gabka098

Postautor: gabka098 » pt maja 12, 2017 7:45 am

Haha to prostsze rozwiązanie niż myślałam :D kupie koniecznie! tylko nie wiem jakie… wymieniłas Aniu kilka rodzajów ale ja nie kumam różnicy ^^

Ania_ABCfitness

Postautor: Ania_ABCfitness » wt maja 16, 2017 1:32 pm

Jak już wspomniałam, z hantli fitness warto skorzystać na samym początku, bo są lżejsze i wygodniejsze od tradycyjnych. Cechują się małym obciążeniem, więc mogą służyć do przyzwyczajania organizmu do tego rodzaju wysiłku. Jeśli jednak mamy już nieco wyćwiczone ręce albo przewidujemy bardziej intensywny trening, mogą okazać się za lekkie. Właśnie dlatego najlepiej zdecydować się na regulowane. Różnica między bitumicznymi a żeliwnymi tkwi w ich wytrzymałości. Te drugie są znacznie trwalsze, ale droższe. Bitumiczne z kolei mają tę zaletę, że ich specjalna powłoka nie rysuje powierzchni, można więc odkładać je na podłogę w mieszkaniu bez obaw o jej zniszczenie :)
Ekspert sklepu ABCfitness
http://www.abcfitness.pl

gabka098

Postautor: gabka098 » śr maja 17, 2017 1:57 pm

No to już wszystko wiem, chyba nawet podjęłam decyzje, bardzo dziękuje! ^^

jaga77

Postautor: jaga77 » czw maja 18, 2017 9:54 am

Mnie tez sie w głowie rozjasnilo, niewiem dlaczego od razu nie pomyślałam o ciężarkach, nawet mam jakies stare co brat korzystał wieki temu, poszukam w piwnicy a jak nie to też sie szarpnę i zainwestuje w likwidacje moich motylków, a co! :P

FanSilowni

Postautor: FanSilowni » pt wrz 15, 2017 8:55 pm

Może ćwiczenia rozciągające z gumą/szarfą? dobrze wpływają na sylwetkę :) Odchyły ramion do tyłu, również w pozycji leżącej.

Wróć do „Ćwiczenia na piękne ramiona”